Kredyt konsolidacyjny? Wypełnij formularz.

Kredyty konsolidacyjne

Zdolność kredytowa, kredyt dla osób zadłużonych

zdolność kredytowa

Każda osoba biorąca kredyt musiała poddać się ocenie zdolności kredytowej. Niekiedy zdolność kredytowa może stanowić problem, czym ona jest? Upraszczając: zdolność kredytowa jest maksymalną kwotą, jaką może przyznać bank.

Obliczenie zdolności kredytowej jest niezbędne do uzyskania finansowania nieruchomości. Niestety, wielu ludzi uważa że sposób obliczenia zdolności kredytowej jest dla nich niezrozumiały. Przybliżmy więc kryteria według których obliczana jest zdolność kredytowa, niezbędna aby otrzymać kredyt w banku.

  • Pierwszym kryterium są dochody uzyskiwane w gospodarstwie domowym oraz liczba osób w rodzinie.
  • Drugim aspektem jest posiadanie samochodu, gdyż jego posiadanie liczone jest jako trwałe zobowiązanie.
  • Trzecim czynnikiem jest posiadanie karty kredytowej. Limity zgromadzone na owej karcie liczone są jako kredyt. Nie ważne czy korzystamy z przyznanym mitów czy nie, lepiej jest zlikwidować karty kredytowe, co będzie miało pozytywny wpływ na zdolność kredytową.

Oczywiście nie wymieniliśmy tutaj wszystkich kryteriów oceny, a jest ich o wiele więcej. Jednak aby wziąć kredyt przede wszystkim należy pokazać bankowi, że jesteśmy w stanie udźwignąć jego ciężar. Stąd też wzięcie kredytu konsolidacyjnego dla bardzo zadłużonych może okazać się zbyt trudne. Osobom bez zdolności kredytowej, chcącym skonsolidować swoje kredyty polecić można konsolidację w firmach pozabankowych.

Firmy pozabankowe często oferują promocje na kredyty konsolidacyjne, jak na przykład możliwość zaciągnięcia kredytu bez prowizji lub też przy niskim oprocentowaniu kredytu konsolidacyjnego. Warto śledzić na bieżąco sytuację na rynku kredytowym, aby w razie potrzeby mieć asa w rękawie i wiedzieć gdzie zwrócić się o pomoc.