Kredyt konsolidacyjny? Wypełnij formularz.

Kredyty konsolidacyjne

Zadłużenie Polaków, kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

zadłużenie polaków

Mało znanym przez Polaków „świętem” jest obchodzony corocznie ”Dzień bez długów”. Być może dzieje się tak dlatego, że wielu mieszkańców Polski jest bardzo zadłużonych i nie mają oni czego świętować. Dlatego święto to, może być obchodzone przez raczej małą liczbę osób, ponieważ niestety coraz więcej ludzi popada w długi.

Ktoś kiedyś obliczył, że gdyby zsumować całość kwoty zadłużenia Polaków i podzielić ją przez każdego mieszkańca Polski, uzyskalibyśmy średnią, wskazującą, że każdy obywatel Polski musiałby oddać około 14 tysięcy złotych. Wedle statystyk coraz więcej ludzi chce brać kredyty nawet na mniej ważne cele.

Najczęściej wybierane są kredyty gotówkowe, których z czasem robi się coraz więcej. W końcu są one zastępowane jednym kredytem konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny jest jednym z najlepszych wyjść w przypadku radzenia sobie z długami, ale czy zawsze potrzebnym?

Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć, zaś nauka postępowania z oszczędnościami powinna być wpajana od wczesnego dzieciństwa. Co więcej okazuje się, że sama sztuka oszczędzania może być przyjemna.

Wyobraź sobie sytuację, gdzie sprawdzając konto wciąż przybywałoby na nim pieniędzy. Któż z nas nie cieszyłby się w takiej sytuacji! W większości przypadków wystarczy jedynie chcieć, na przykład ograniczyć nieco zakupy, nie kupować kolejnego telewizora lub kolejnej niepotrzebnej pary butów.

Jeśli potrzebujemy kredytu, wybierzmy go rozważnie, dokładnie porównując oferty. To nie sztuka zaciągnąć kredyt, a problemem jest dopiero go spłacić. Najgorzej jest wpaść w długi, a następnie próbować zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności kredytowej. Nie mówimy że jest niemożliwe, ale z pewnością trudne.

Gdzie więc wtedy najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny? Być może ratunkiem okażą się firmy pozabankowe, udzielające kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej.