Kredyt konsolidacyjny? Wypełnij formularz.

Kredyty konsolidacyjne

Stopy procentowe kredytów, ich wpływ na kredyty konsolidacyjne

Stopy procentowe kredytów konsolidacyjnych

W tym artykule dowiemy się czym są stopy procentowe, które są określane przez Narodowy Bank Polski i jak wpływają one na nasze zobowiązania kredytowe.

Gdybyśmy zapytali przeciętną osobą czym są odgórnie określane stopy procentowe i jaki jest ich realny wpływ na nasze życie, pewnością nie miałby ona o tym pojęcia.

Jeśli trafimy na osobę chociaż trochę zajmującą się tematem, to zapytana o to czym są stopy procentowe odpowie, że stopy procentowe określają maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Ewentualnie, że jest to wskaźnik określane przez NBP mówiący o minimalnym oprocentowaniu depozytu bankowego.

Niestety rzeczywistość pokazuje, że ludzie nie mają pojęcia o tym czym są stopy procentowe ani jak one działają.

Czym więc jest stopa procentowa?

Pojęcie to można tłumaczyć w ten sposób, że jest to cena pieniądza emitowanego przez NBP na rynek.

Oprocentowanie kredytów i lokat nie bierze się znikąd! Na jego wpływ mają w rzeczywistości bezpośrednio stopy procentowe.

Banki udzielające kredytów często omijają taką ustawę, na przykład przez udzielanie kredytów mających bardzo wysokie stawki ubezpieczenia. W ten sposób nie jest to już wysoka stawka oprocentowania, ale wciąż istnieją wysokie koszty kredytu. Warto brać właśnie takie czynniki pod wagę, gdyż w przeciwnym wypadku narażamy się na przypadek, gdzie kredyt konsolidacyjny nie będzie najtańszy.

Aby wziąć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny warto skorzystać z porównywarki kredytów konsolidacyjnych, gdzie wyszczególnione są opłaty i można obliczyć jaką kwotę będzie należało zwrócić, po zawarciu umowy kredytowej.