Kredyt konsolidacyjny? Wypełnij formularz.

Kredyty konsolidacyjne

Na problemy ze spłatą kredytów konsolidacja bez bik

Kredyt konsolidacyjny na problemy

Nawet mając bardzo dobrą sytuację materialną, możesz zdecydować się na zaciągnięcie kredytu. Twoja dobra sytuacja finansowa może cię nawet nieco zmylić, gdyż zapewne myślisz, że spokojnie dasz radę spłacić kredyt. Nawet jeśli kredyt będzie rozciągnięty na okres 20 lat, w czasie których będzie należało spłacać raty kredytu.

Pomimo tej pewności z pewnością nie wiesz co będzie za rok, dwa, dziesięć lat. Nie potrafisz przewidzieć nawet przyszłego tygodnia.

Dobrze jest zabezpieczyć się w razie niespodziewanych problemów, lecz co zrobić w sytuacji, gdy musieliśmy wziąć kredyt z powodu „gardłowej sytuacji”? Czy istnieje rozwiązanie, które pomoże nam na kilka miesięcy lub lat, w razie gdybyśmy spotkali problemy ze spłatą kredytu?

Oczywiście, istnieje takie rozwiązanie i jest ono całkiem proste.

Musimy pamiętać o tym, że bank tworzony jest przez ludzi. Z tymi ludźmi możemy porozmawiać i wyjaśnić im zaistniałą sytuację. Na pewno nie warto chować głowy w piasek, udawać że nic się nie stało i przestać płacić zaciągnięte zobowiązania.

Za bankiem można się dogadać także w takich kryzysowych sytuacjach.

Podczas takiej rozmowy przedstawionych zostanie was kilka wariantów, tak, aby można było spokojnie podołać kredytowi.

Natomiast w przypadku wielu kredytów do spłacenia, godną do rozważenia propozycją jest kredyt konsolidacyjny. Być może uda nam się wynegocjować kredyt konsolidacyjny na 15 lub 20 lat bez hipoteki, choć zapewne będzie na gorszych warunkach, w przeciwieństwie do takiego z zabezpieczeniem hipotecznym

Gdzie najłatwiej będzie dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Pierwsza odpowiedź brzmi, że najpewniej w banku, lecz co jeśli chcemy zaciągnąć kredyt będąc osoba zadłużoną, z komornikiem i ze złym bikiem. W tej sytuacji jesteśmy zbyt niewiarygodni dla banku i powinniśmy się raczej zainteresować kredytem konsolidacyjnym pozabankowym. Konsolidacją kredytów gotówkowych zajmują się nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe dokonujące konsolidacji bez bik.

Gdzie więc najlepiej skonsolidować kredyty?

Aby dokonać konsolidacji różnych kredytów, na przykład gotówkowego, hipotecznego lub innego, warto udać się nie tylko do banków, ale też do lokalnych instytucji finansowych. Często w porównaniu do banków oferują one korzystniejsze warunki kredytowe, przez co warto jest się nimi zainteresować.

Pamiętaj że z każdej trudnej sytuacji znajduje się wyjście.

 

 

Polecamy też tanie kredyty konsolidacyjne.