Kredyt konsolidacyjny? Wypełnij formularz.

Kredyty konsolidacyjne

Jak uzyskać szybki i bezpieczny kredyt

bezpieczny kredyt

Czasem w wyniku niespodziewanych zdarzeń losowych konieczne jest wzięcie pożyczki lub kredytu. Niekiedy jest to tzw. dziura w domowym budżecie, która powstała w wyniku rosnących kosztów utrzymania. Wydatki bywają nagłe i niepodziewane, dlatego nieraz okaże się, że przez nie będzie trzeba naruszyć rezerwy finansowe domu, a jeśli ich braknie zaciągnąć pożyczkę.

Nie tak dawno jedyną możliwością uratowania domowego budżetu przed bankructwem były pożyczki zaciągane u znajomych, rodziny, lub banku jako kredyt. Obecnie nieco się zmieniło, gdyż na rynku pojawiły się firmy zajmujące się pożyczaniem niewielkich, a zazwyczaj nie większych niż 2000 złotych pieniędzy, na określony procent i czas zwrotu.

Wielu ludzi bardzo skorzystało na takich pożyczkach, niektórzy wręcz traktują ją jako wybawienie z kłopotów. Niektórzy jednak nie przemyśleli problemu wzięcia pożyczki i prawdziwe problemy zaczęły się dla nich z chwilą jej zaciągnięcia.

Eksperci podkreślają, wielu przykrych spraw można by uniknąć dokładnie zapoznając się z umową. Umowa o pożyczkę to bardzo ważny dokument i muszą znaleźć się w niej podstawowe informacje o niej. Poniżej przedstawiamy jakie powinny to być informacje:

  • Określenie stron umowy – każda umowa pożyczkowa musi dokładnie określać między jakimi stronami zawierana jest umowa.
  • Podmiot pożyczki.
  • Warunki spłaty pożyczki.
  • Termin spłaty zadłużenia.
  • Związane z zadłużeniem odsetki – odsetki te nie mogą przekraczać wysokości tzw. odsetek maksymalnych.
  • Podpis obu stron – ważny jest jedynie podpis własnoręczny.

Z umową o pożyczkę należy się starannie zapoznać, gdyż jest ona niezwykle ważnym dokumentem. Po zapoznaniu się z nią będzie można sprawdzić czy zawierana pożyczka jest bezpieczna i czy nie stanie się dodatkiem już istniejących problemów. Przeczytanie umowy nie zajmie dużo czasu, a z pewnością pozwoli na zaoszczędzenie wielu problemów w przyszłości.

Owszem, możemy uzyskać szybki kredyt, na przykład konsolidacyjny, bez czytania umowy, jednak pamiętajmy, że nie zapoznając się z umową możemy zgodzić się na niekorzystne dla nas warunki.